Advertising

Sól Bochneris naturalnaIlość: 7 produktów.

Sól Bochneris naturalna
Sól bocheńska kąpielowa jodowo - bromowa BOCHNERIS stworzona w oparciu o mioceńskie złoża solankowe z okolic Bochni produkowana jest według tradycyjnych metod pozwalających na zachowanie pierwotnych proporcji składników terapeutycznie czynnych. O jej dobroczynnych właściwościach decyduje bogactwo składników mineralnych takich jak jony wapnia, magnezu, jodu i bromu.

Kąpiele z użyciem soli BOCHNERIS zalecane się przy rehabilitacji ruchowej oraz wspomagająco przy chorobach reumatycznych i dermatologicznych (np. rybiej łusce). Sól ta jest również wykorzystywana przy inhalacjach górnych dróg oddechowych.

Nie powoduje istotnego wysuszenia skóry. Po kąpieli na skórze utrzymuje się tzw. płaszcz solny, zawierający oprócz chlorku sodu również sole wapniowe oraz wolny jod i jego związki.

Produkt naturalny pochodzący z naturalnych wgłębnych solanek jodowo-bromowych występujących w okolicach Bochni, zawierających w naturalnych proporcjach jony wapnia, magnezu, jodu i bromu oraz innych biopierwiastków. Wytwarzany tradycyjną metodą panwiową pozwalającą zachować wszystkie walory surowca.

Sól całkowicie rozpuszcza się w wodzie, bez pozostawiania jakiekolwiek osadu na dnie wanny.